Buz Lazer Epilasyon

Kadınların binlerce yıllık sorunları arasında yer alan istenmeyen tüy ve kıllar, geçmişten günümüze birçok farklı yöntem ile kalıcı veya geçici olarak vücuttan uzaklaştırılmaya çalışılmıştır. Tüy dökücü krem, ağda, cımbız ve bunun gibi birçok farklı yöntem kullanılarak yapılan kıl ve tüy uzaklaştırma işlemleri, günümüzde kalıcı yöntemler ile kesin olarak ortadan kaldırılabilmektedir. Lazer epilasyon olarak da bilinen kalıcı epilasyon yöntemi, kıl köklerinin tahrip edilmesine dayanmaktadır. Farklı çeşitlerde lazerler ile yaptırılabilen bu işlem, günümüzde erkekler tarafından da yaptırılabilmektedir.

Lazer epilasyon uygulamaları arasında yer alan ilk FDA onaylı Buz Lazer, en yenilikçi lazer sistemleri arasında yer almaktadır. En konforlu, en hızlı ve acısız yöntem olarak bilinen buz lazer, ütüleme epilasyon olarak da bilinmektedir. Alma Lasers firması tarafından üretilen bu cihaz, epilasyonu bambaşka bir ortama taşımaktadır. Erkeklerinde güvenle tercih ettiği bu uygulama sayesinde, acı ve ağrı ortadan kaldırılmaktadır. Bu ise tedavi başlığının uygulama sırasında -3 derecede çalışmasından kaynaklı olarak meydana gelmektedir.
Soprano Ice olarak da bilinen Buz Lazer uygulaması, son teknoloji olarak ortaya çıkan Platinium ve Titanium modellerinden faydalanmaktadır. Diğer lazer uygulamalarının aksine her mevsim uygulanabilen ayrıca her cilt tipinde rahatlıkla kullanılabilen bu lazer çeşidi, en cılız kıl ve tüylerde dahi etki göstermektedir. Ortalama olarak 6-8 seans içerisinde yaptırılabilen bu işlemde, seans süreleri 5-45 dakika arasında değişim göstermektedir.

 

Buz Lazer Titanium ve Platinum

Buz Lazer Platinium, etkinliği daha fazla olan yeni bir soprano ıce modelidir. 3 farklı dalga boyuna sahip olmasından dolayı tercih edilen bu model ile herhangi bir yan etkiye maruz kalmadan, hızlı, acısız ve ağrısız olarak istenmeyen tüylerinizde kurtulabilirsiniz. Farklı doku derinliklerine inebilen Platinium uygulamasında, 755 nm dalga boyu, 810 nm dalga boyu ve 1064 nm dalga boyu kullanılmaktadır.
Buz Lazer Titanium üstün çalışma performansı ile sizlere geniş çözüm yöntemleri sunmaktadır. 3 farklı dalga boyuna sahip olarak en etkili ve en güvenilir sonuçları ortaya koyan Titanium, tüm kıl tiplerinde etki göstermektedir. Ağrısız ve acısız olarak rahatlıkla yaptırabileceğiniz bu uygulamada, tedavi süresi %40 daha azdır. Ayrıca yüksek konfor sunan bu uygulamada, cildiniz sürekli serin tutulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir